رستوران نایب

برگزاری و اجرای مراسم ترحیم در رستوران نایب ساعی و دیگر شعب این رستوران توسط گروه موسیقی آوای هجران انجام میشود . تالار نایب از قدیمی ترین رستوران های ایران میباشد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه تالار پذیرایی ترحیم اطلاعات کلیه تالارهای پذیرایی را مشاهده کنید.

اجرای مراسم ترحیم عرفانی در رستوران نایب

تاریخچه رستوران نایب

رستوران نایب، قدیمی ترین و اولین چلوکبابی ایران است که قدمت آن به حدود ۱۵۰ سال پیش می رسد. از آن زمان تا امروز شعبه های متعددی از نایب برپا شده که هرکدام از لحاظ مدیریت، کیفیت، منو، قیمت و دکوراسیون داخلی با یکدیگر تفاوت دارند. در این میان «نایب ساعی» این افتخار را دارد که با حفظ اصالت اولیۀ پخت خود و مدیریت یکپارچه ای که امروزه میراث دار آن است، در محیطی فوق العاده لوکس و به صورت هفت ستاره از مشتریان خود پذیرایی کند.

مراسم ترحیم در رستوران نایب
مراسم ترحیم در رستوران نایب

شجرۀ چلوکبابی نایب به «حاج علی» آشپز مخصوص ناصرالدین شاه و خالق چلوکباب در ایران می رسد. زمانی که در جوانی به همراه ناصرالدین شاه به شکار رفته بود و به درخواست شاه از گوشت شکاری غذایی می پزد که تا آن زمان پادشاه شبیه آن غذا نخورده بود و با استقبال بی نظیر او مواجه می شود. بعدها فرزندش «نایب غلامحسین» اولین چلوکبابی در ایران را به شکل رستوران های مدرن اروپایی تأسیس می کند.

رستوران نایب
فضای داخلی رستوران نایب ساعی

۵۲ سال پیش نیز فرزند نایب غلامحسین یعنی «ایرج » ساختمان فعلی ساعی را راه اندازی می نماید که از همان دوران جزو یکی از لوکس ترین های ایران به شمار می آمده و همواره محل رفت و آمد بسیاری از هنرمندان، موسیقیدانان و رجال عالی مقام آن زمان بوده است. اگرچه مقارن با همان سال ها ولی با درگذشت ایرج ، به صورت جدی تر مدیریت رستوران توسط «رضا نایب» ادامه یافت.

به واسطۀ هوش و ایده پردازی های وی و اضافه شدن دو طبقۀ دیگر به مجموعه، رستوران نایب ساعی وارد مرحلۀ جدیدی شد. طرح معماری داخلی طبقۀ سوم و چهارم که از بنای کاخ ورسای الهام گرفته شده، معماری و چیدمان بی نظیر فضای داخلی، مدیریت یکپارچه براساس الگوهای اجرا شده در بهترین رستوران های دنیا، خرید و تجهیز وسایل تزیینی و خاص، ورود ایده های نو به مجموعه چون طرح «گیفت کارت »، ایجاد منوی افطار مخصوص و سنتی در ماه مبارک رمضان و ارائۀ خدماتی متمایز در چهار سالن بسیار لوکس و مجزا برای حدود ۵۰۰ نفر . همچنین ارائۀ خدمات در هر ساعتی از روز (از ۱۱.۳۰ صبح تا ۱۱ شب) از اقدامات وی است؛ به همین خاطر همواره از رضا نایب به عنوان «بنیانگذار نایب مدرن» یاد می کنند.

با درگذشت نابهنگام وی، رستوران نایب ساعی توسط خواهران نایب به ویژه «هلن » مدیریت می شود. مجموعۀ نایب ساعی در این دوران سعی دارد تا با ترویج فرهنگ عمومی و تخصصی غذاهای ایرانی، شأن و جایگاه واقعی «چلوکباب» به عنوان غذای ملی ایرانیان را حفظ کرده و نمونه ای از یک استاندارد و متشخص را به همگان معرفی نماید.

میز یادبود مراسم ترحیم

اجرای مراسم ترحیم در رستوران نایب :

گروه موسیقی عرفانی آوای هجران به صورت مستمر طی سالیان متمادی به اجرای مراسم ترحیم عرفانی در این رستوران و دیگر شعب آن پرداخته است . مدت زمان اجرا ۴۵ دقیقه الی یکساعت میباشد . گروه موسیقی با همراهی نوازندگان سازهای نی ، دف و نتار به همراه خواننده به اجرای مراسم میپردازند .

اجرای مراسم ترحیم عرفانی در رستوران نایب

سیستم صوت : به علت محدودیت فضای داخلی رستوران نایب ، این فاقد سیستم صوت میباشد و باید برای اجرای مراسم ترحیم سیستم صوت هماهنگ و نصب شود که مجموعه هجران بهترین سیستم های صوت را برای اجرای مراسم در نظر گرفته است و به همراه اپراتور نصب میکند.

جهت مشاهده نمونه کامل اجرای مراسم ترحیم عرفانی بر روی دکمه زیر کلیک کنید :

مزایای برگزاری مراسم ترحیم در نایب :

این رستوران یکی از قدیمی ترین رستوران ها ایران میباشد .کیفیت قابل قبول غذا ، پرسنل آموزش دیده ، طراحی و گل آرایی میز یادبود و میزهای پذیرایی از مزیت های این سالن میباشد . نایب ساعی دارای ۴ سالن مجزا با ظرفیت ۵۰۰ نفر در فضایی رویایی و پرسنلی مجرب آماده پذیرایی با انواع بهترین غذاهای ایرانی و فرنگی که شایسته نام نایب است می باشد.

آدرس : خیابان ولیعصر، پائین تر از پارک ساعی، شماره ۲۲۲۰

جهت پارک خودرو: خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه دکتر بهشتی، خیابان مستوفی (شهید اکبری) پلاک ۴۹

تلفن: ۰۲۱۸۸۷۱۳۴۷۴

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما