منوی دسته بندی

مداح مراسم ترحیم

مداح مراسم ترحیم

پس از درگذشت عزیز ، بنا به رسومات ، مراسم های مختلفی به یاد عزیز سفر کرده برگزار میشود که معمولا مداح مراسم ترحیم به اجرای برنامه بنا به مناسبت های مختلف میپردازد.

مداح مراسم ترحیم
اجرای بهترین مداحان کشور در مراسم ترحیم در تهران و شهرستان

نوع اجرای مداح مراسم ترحیم :

اجرای مجالس ترحیم توسط مداح ، یک برنامه مذهبی میباشد که توضیح خواهیم داد که در مدت زمان برگزاری مجلس یادبود چه مطالبی عنوان و قرائت میشود.

مداح مراسم ترحیم در ابتدا ضمن خوشامدگویی به میهمانان و اعلام برنامه ، به بیان تشکرات میپردازد و سپس چند سوره از قؤآن کریم را تلاوت میکند . سپس اشعاری در وصف دنیا خوانده میشود . پس از آن اشعاری در مدح زنده یاد : پدر یا مادر ، خواهر یا برادر ، فرزند و … اجرا مینماید و سپس در مدح حضرت علی (ع) یا حضرت زهرا (س) و ائمه اطهار میپدازد .

پس از خواندن مدح های در وصف اهل بیت (ع) ، اشعاری در وصف زنده یاد که به زبان حال خواندن مشهور اجرا مینماید و در آخر نیز روضه ای در مدح اهل بیت(ع) : امام حسین (ع) ، حضرت زهرا (س) ، حضرت ابوالفضل (ع) و … اجرا میکند.

قرائت مناجات در مراسم ترحیم توسط مداح مجموعه هجران :

مناجات مراسم ترحیم توسط مداح هجران

اجرای مراسم ترحیم در دستگاه دشتی :

دشتی غمگین مراسم ترحیم توسط مداح هجران

مداحی با نی :

برای زیباتر شدن اجرای مجالس ترحیم میتوانید از نوازنده نی به همراه مداح استفاده کنید . ساز نی یکی از قدیمی ترین سازهای ساخته شده دست بشر میباشد که در ایران از ابتدا به عنوان سازی حزن انگیز استفاده میشده است .

مداحی با نی در بهشت زهرا :

برای اجرای مراسم در بهشت زهرا نیز میتوان از مداح به همراه نوازنده نی استفاده نمود در زیر میتوانید نمونه اجرا به همراه ساز نی را مشاهده کنید :

مدت زمان اجرا مراسم ترحیم توسط مداح :

مدت زمان ۴۵ دقیقه الی یکساعت برای برگزاری مراسم توسط مداح میباشد .

در چه مراسم و مناسبت هایی میشود از مداح استفاده کرد ؟

با توجه به رسومی که از گذشته برای برگزاری مجالس بوده است مادحین در : خاکسپاری ، شام غریبان ، سوم و هفتم ، چهلم و سالکرد در بهشت زهرا (س) ، منزل ، تالار پذیرایی یا هتل ، سالن های اجتماعات و … به اجرای برنامه میپردازد.

مادحین مجموعه آوای هجران :

گروه آوای هجران زیر نظر مجموعه خدمات ترحیم هجران با توجه به سابقه ۲۰ ساله برگزاری مراسم ترحیم در کلیه نقاط کشور تضمین کیفیت و تعهد بهترین اجرای مراسم ترحیم را مینماید

  • ۲۰ سال سابقه برگزاری مراسم ترحیم
  • همکاری با بهترین مداحان کشور
  • تضمین کیفیت و ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت
  • ارائه نمونه کار کامل مداح جهت بررسی
  • تعهد کیفیت اجرا و برگزاری مراسم در ساعت مقرر

سیستم صوت مراسم ترحیم :

برای برگزاری مراسم سیستم صوت (اکو) جزو اصلی ترین موارد میباشد . گروه آوای هجران با دارا بودن بهترین و به روزترین سیستم های صوت حرفه ای آماده ارائه کلیه خدمات صوت و تصویر برای مراسم میباشد.

مشاوره و رزرو :

جهت دریافت نمونه اجرای کامل مداح یا دریافت مشاوره و رزرو به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید و یا با همراه ۰۹۱۲۶۱۷۰۳۵۴ آقای تقوی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما