قیمت مداح مراسم ترحیم

در لحظه‌های دردناک ترحیم و از دست دادن یک عزیز، مراسم تشییع جنازه یک رویداد حیاتی است که به دسته‌بندی زندگی ما اضافه می‌شود. یکی از جوانب مهم این مراسم، مداحی است و همینطور قیمت مداح مراسم ترحیم که با صدای شیرین و کلماتی پرمعنا، احساسات ما را به زیبایی وارد قلب می‌کند. انتخاب مداح مناسب نه تنها به عنوان یک هنرمند، بلکه به عنوان یک همراه در لحظات دشوار، امری بسیار حیاتی است.

قیمت مداح مراسم ترحیم

عوامل موثر در قیمت مداح مراسم ترحیم

برای اینکه متوجه شویم چه عواملی باعث تاثیر در قیمت مراسم ترحیم و ختم میشود در ابتدا باید نیازهای مراسم خود را بررسی نماییم .سپس با تحقیق در بازار و ارتباط با مراکز ارائه دهنده خدمات ترحیم و دیدن نمونه های اجرای مداح مجلس و مقایسه قیمت ها نسبت به رزرو اقدام کنید . در حالت کلی میتوان از عوامل زیر در جهت تاثیر در قیمت مداح مراسم ترحیم نام برد :

 • تجربه و شهرت مداح
 • میزان تسلط به مداحی و نوع اجرا
 • مدت زمان مراسم
 • محل برگزاری مراسم
 • منطقه جغرافیایی
 • تعداد مراسم های متوالی

تجربه و شهرت مداح

تجربه و شهرت مداح می‌تواند یکی از عوامل اساسی در تعیین قیمت باشد. مداحان مشهور با سابقه بلند ممکن است هزینه‌های بیشتری داشته باشند، زیرا خدمات آنها ارزش افزوده بیشتری دارد . مداحانی که دارای سابقه طولانی و همینطور اسم و رسم دار هستند و در جایگاه بالایی در اجرای مراسم ترحیم میباشند ، قیمت به مراتب بالاتری نسبت به دیگر مداحان دارند .

میزان تسلط به مداحی

یکی از موارد مهم در تعیین قیمت مداح مراسم ترحیم و ختم ، میزان تسلط به مداحی میباشد. این مورد مهم باید توسط میزبان در نظر گرفته شود تا مداحی را رزرو نمایند که از لحاظ فن بیان و نوع اجرا در سطح قابل قبولی باشد . میتوانید مقاله نحوه مداحی مجالس ختم را به جهت آشنایی با نوع اجرا مشاهده کنید . تسلط مداح به اجرا شامل موارد زیر میباشد :

 • مسلط به قرائت قرآن و ادعیه ها
 • دارا بودن فن بیان قوی جهت اجرا و برقرای نظم
 • توانایی کامل اجرای اشعار
 • خواندن در مدح و وصف زنده یاد
 • توانایی خواندن روضه

مدت زمان مراسم

طول مراسم ترحیم نیز می‌تواند به عنوان یک عامل مؤثر در تعیین قیمت مداح باشد. اگر مراسم بسیار بزرگ و گسترده باشد، ممکن است مداح بخواهد زمان بیشتری را به اختصاص دهد که این می‌تواند تأثیر مستقیمی بر هزینه داشته باشد . در مراسم هایی که در سر مزار یا بهشت زهرا اجرا میگردد مدت زمان مداح بین ۳۰ دقیقه الی یکساعت میباشد و در مجالس که در مسجد یا منزل و تالار پذیرایی برگزار میشود به طور معمول مدت زمان اجرای مداح ۴۵ دقیقه الی یکساعت میباشد.

محل برگزاری مراسم

مکان برگزاری مراسم نیز در تعیین قیمت مداح تأثیرگذار است. اگر مراسم در یک محل معتبر و لوکس برگزار شود، هزینه مداحی ممکن است بیشتر باشد . دسترسی به مکان مراسم از موارد مهم و موثر در نحوه تعیین قیمت مداح مراسم ترحیم میباشد . هزینه اجرا در سر مزار با تالار پذیرایی و منزل نیز متفاوت است .

چگونه مداح مناسب را انتخاب کنیم

انتخاب مداح مناسب یکی از مراحل حیاتی در برگزاری مراسم ترحیم است. توجه به نکات زیر به شما کمک می‌کند تا مداحی را با کیفیت بالا و با هزینه مناسب انتخاب کنید.


۱. تحقیق و مقایسه

قبل از هر اقدامی، تحقیقات کافی انجام دهید و مداحان مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. این امر به شما ایده‌ای از قیمت‌ها، تجربه‌ها و سبک‌های مختلف مداحان می‌دهد. جهت تحقیقات میتوانید با مجموعه هجران تماس بگیرید .

۲. گوش به نظرات و تجربیات دیگران

نظرات و تجربیات افرادی که پیشتر از خدمات مداح استفاده کرده‌اند، می‌توانند مفید باشند. با دوستان، خانواده یا آشنایان خود صحبت کنید و نظرات آن‌ها را جلب کنید.

۳. شناخت بیشتر از طریق نمونه‌های صوتی و ویدئویی

از نمونه‌های صوتی یا ویدئویی اجراهای گذشته مداح استفاده کنید تا با سبک صدا و اجرا آشنا شوید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که مداح قادر به ایجاد احساسات مراسم است.

۴. بررسی تجربه و شهرت

تجربه و شهرت مداح نیز مهم است. مداحان با سابقه و شناخته شده ممکن است کیفیت بالاتری ارائه دهند. اطمینان حاصل کنید که مداح توانمندی لازم برای مراسم شما دارد.

۵. اطلاعات لازم در مورد مداح

قبل از تصمیم‌گیری، اطلاعات لازم درباره مداح را جمع‌آوری کنید. این شامل مدارک قانونی، تجربه کاری، و نمونه‌های دیگر اجراها می‌شود.

۶. ارتباط مستقیم با مداح

قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با مداح یا اجرا کننده مراسم تماس بگیرید. این ارتباط مستقیم به شما این امکان را می‌دهد تا سوالات خود را مطرح کنید و جزئیات بیشتری را درباره خدمات ارائه شده بدانید.

۷. مطالعه شرایط قرارداد

قبل از امضاء هرگونه قرارداد، به دقت شرایط و جزئیات قرارداد را مطالعه کنید. اطمینان حاصل کنید که همه موارد مورد نظر شما در قرارداد درج شده باشد.

۸. انطباق با محیط مراسم

توجه داشته باشید که مداح انتخابی با محیط و مضمون مراسم شما انطباق داشته باشد تا اجرای او با مضمون مراسم هماهنگ باشد. نوع اجرا در بهشت زهرا و سر مزار با تالار و منزل بسیار متفاوت است . همینطور نوع اجرا به مناسبت مراسم خاکسپاری نیز با دیگر مجالس از جمله چهلم و سالگرد نیز متفاوت است .

با رعایت این نکات، شما می‌توانید مداحی را انتخاب کنید که بهترین خدمات را با قیمت مناسب ارائه دهد و مراسم ترحیم شما را به یک تجربه معنوی تبدیل کند.

استعلام قیمت مداح مراسم ترحیم

گروه موسیقی ترحیم عرفانی آوای هجران با همکاری مجموعه خدمات مجالس ترحیم هجران با گردآوری بهترین مداحان مجالس ترحیم و ختم این امکان را برای شما فراهم آورده است تا با توجه به نیاز و همینطور بودجه مورد نظر برای رزرو مداح بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

پس از مشخص شدن محل مراسم و همینطور تصمیم گیری در رابطه با نوع اجرا مراسم ترحیم که شامل دو نوع میباشد : مداحی ( مذهبی ) ، عرفانی ، با تماس با مجموعه هجران علاوه بر دریافت و مشاهده اجرای مداح مجلس ختم نسبت به استعلام قیمت اقدام نمایید .

قیمت مداح مراسم ترحیم در بهشت زهرا و سر مزار

در برگزاری مراسم ترحیم در بهشت زهرا توسط مداح با توجه به مواردی که در بالا برای نکات مهم در قیمت مداح مراسم ترحیم گفته شد ، هزینه ها متفاوت میباشد . برای مراسم بهشت زهرا دارای دو نوع مداح میباشیم :

 • مداح استاندارد
 • مداح حرفه ای

مداح استاندارد : این مداح که معمولا توسط سازمان بهشت زهرا و مجموعه خدمات ترحیم هجران اعزام میشود ، به مدت زمان ۳۰ دقیقه به اجرای مراسم میپردازد .

مداح حرفه ای : مداح حرفه ای که دارای کد مداحی میباشد و همینطور تجربه کافی ، نوع اجرای حرفه ای و صدای دلنشین و همینطور امکان اجرای تصنیف های مختلف را دارا میباشد به مدت یکساعت به اجرای مراسم میپردازد .

جهت مشاهده لیست قیمت آنلاین مداح بهشت بر روی دکمه زیر کلیک کنید

قیمت مداح در تالار پذیرایی و منازل

برای اجرای مراسم ترحیم در منازل ، هتل ها ، تالار های پذیرایی قیمت متفاوت میباشد . برای برگزاری و دعوت از مداح برای این مجالس نیازمند دعوت از مداح حرفه ای میباشید . مداح حرفه ای و یا گروه موسیقی ترحیم عرفانی که مداح یا خواننده به همراه سازهای نی ، دف ، تار و غیره به اجرای مراسم میپردازند تاثیرگذاری مستقیمی در قیمت دارند . برای استعلام قیمت میتوانید با شماره های ۰۲۱۹۱۰۱۶۴۷۴ – ۰۹۱۲۶۱۷۰۳۵۴ تماس بگیرید و برای مشاهده نمونه های اجرای مراسم ترحیم عرفانی بر روی دکمه زیر کلیک کنید :

هزینه سیستم صوت و اکو

پس از انتخاب مداح یا گروه موسیقی ترحیم نیازمند فراهم آوردن اجاره سیستم صوت و اکو مجلس ختم میباشید . سیستم صوت از ضروریات مهم برای اجرا میباشد . در هر مراسمی که در بهشت زهرا یا سر مزار و دیگر مکان های برگزاری مجلس ختم میباشد ، سیستم صوت نیاز ضروری میباش. این سیستم شامل : میکسر صوتی ، بلندگو یا باند ، میکروفن ، تجهیزات و اتصالات سیستم صوت میباشد . جهت رزرو و دریافت اطلاعات کامل در رابطه با اجاره اکو بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

نتیجه گیری

هدف این مقاله به طور کلی، اطلاع‌رسانی و راهنمایی برای افرادی است که در حال برگزاری مراسم ترحیم هستند و به دنبال انتخاب مداح مناسب با توجه به عوامل مختلف می‌باشند. این مقاله سعی دارد مطالبی را ارائه دهد که به خانواده‌ها کمک کند تا:

۱. بهترین مداح را انتخاب کنند

توضیحات در مورد عوامل مهمی که در انتخاب مداح برای مراسم ترحیم تأثیرگذار هستند، ارائه می‌شود. این شامل تجربه، شهرت، نمونه‌های صوتی و ویدئویی، و اطلاعات لازم در مورد مداح می‌شود.

۲. نکات مهم در تصمیم‌گیری

راهنمایی درباره مراحل مهمی که باید در تصمیم‌گیری برای انتخاب مداح مد نظر قرار داد، ارائه می‌شود. این شامل تحقیق و مقایسه، شناخت بیشتر از طریق نمونه‌ها، ارتباط مستقیم با مداح، و بررسی شرایط قرارداد می‌شود.

۳. تأثیرگذاری مداح در مراسم

توضیحاتی در مورد تأثیرگذاری مداح در مراسم ترحیم و چگونگی ایجاد اتمسفر مناسب و معنوی برای حاضران، در این مقاله قرار دارد.

۴. مدیریت هزینه‌ها

راهنمایی در مورد هزینه‌های مداحی و چگونگی مدیریت بهینه این هزینه‌ها ارائه می‌شود. این شامل نکاتی درباره تأثیر عوامل مختلف بر قیمت مداحی و چگونگی انتخاب هزینه مناسب برای مراسم می‌شود.

با این توضیحات، هدف این مقاله ارتقاء اطلاعات خانواده‌ها در خصوص انتخاب مداح مناسب و مدیریت بهتر مراسم ترحیم است.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما